Dünya Gençleri Çankaya’da Staj Yapıyor

Çankaya Belediyesi, Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği (AIESEC) kapsamında Türkiye’ye gelen altı öğrenciyi stajyer olarak ağırlıyor.

Öğrenciler, farklı kültürleri tanımak ve yeni deneyimler elde etmek için Belediye’nin çeşitli birimlerinde çalışacak.

Çankaya Belediyesi, dünyanın dört bir yanından gençlere staj olanağı sağlıyor. Farklı deneyimler edinmek ve farklı kültürleri tanımak için 1948 yılında Avrupalı gençler tarafından kurulan AIESEC (Uluslararası Ticari Bilimler Ekonomi Öğrenciler Birliği) aracılığı ile Ankara’ya gelen altı öğrenci, stajlarını Çankaya Belediyesi’nde yapıyor.

Aralarında İtalyan, Belçikalı, Ukraynalı, Pakistan ve Dominik Cumhuriyetlerinden gençlerin olduğu grup, bir ay boyunca Belediye’nin farklı birimlerinde staj yapacak. Eğitim gördükleri alana ilişkin birimlere dağıtılan öğrencilerden ikisi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde, ikisi Bilgi İşlem Müdürlüğü’nde, biri Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü’nde ve biri de Dış İlişkiler Müdürlüğü’nde görevlendirilecek. Öğrencilerin ulaşım ve öğle yemeği ihtiyacı da Çankaya Belediyesi tarafından karşılanacak.

Staja başlamadan önce Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ile bir araya gelen gençler, Çankaya Belediyesi’nin kendilerine sundukları imkan için teşekkür ettiler. Sevinç de, Çankaya Belediyesi’nin Türkiye’nin önemli belediyeleri arasında yer aldığına dikkat çekerek, “Kazanacağınız deneyimler sizler için olduğu kadar bizler için de önemli” dedi.