Hacıbayram Cami Doldu Taştı

Ramazan ayının en mübarek gecesi olan Kadir Gecesi’nde, Hacı Bayram Camii, binlerce Başkentli ile doldu taştı. Ankaralılar, oruçlarını da Hacı Bayram Camii’nin çevresindeki yeşil alan ve lokantalarda açarken, gecenin manevi atmosferini hep birlikte yaşadılar.

Başkent'in dört bir yanından gelen binlerce vatandaş, caminin içini ve avlusunu doldururken, imam, teravih namazını Büyükşehir Belediyesi tarafından cami avlusuna namazgah olarak kurulan mermer mihraptan kıldırdı. 

Gecede, Büyükşehir Belediyesi, Lokum, Mevlit şekeri ve Osmanlı şerbeti ve bol miktarda su dağıtırken, Halk Ekmek Fabrikası elamanları da kandil simidi ve halk çerez ikramı yaptı. 
Ayrıca Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu iftar çadırında da Ramazan boyunca olduğu gibi Kadir Gecesi'nde de binlerce kişiye iftar yemeği dağıtıldı.

-AŞIRI YOĞUNLUK YAŞANDI… 
Aşırı yoğunluk nedeniyle Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 560 araçlık kapalı otopark dolarken, çevredeki otoparklar ve yol kenarları da araçlarla doldu taştı. 
Kadir Gecesi’nde Hacı Bayram Camii çevresini koruyan ANFA güvenlik elemanları da takviye edilerek, 100 kişilik ekiple güvenlik sağlandı.