Şanlı Projeler Sayesinde Yuvaya Kavuştular

Ruhsatsız bir üretim çiftliğinde kötü şartlarda yaşayan ve satılmayı beklerken Çankaya Belediyesi barınağına alınan Golden Retriever cinsi 24 köpek, “Şanlı Projeler” sayesinde sevgi dolu yeni yuvalarına kavuştular.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından ruhsatsız olarak çalıştırıldığı için kapatılan Pursaklar’daki köpek üretim çiftliğinden alınan 24 Golden Retriever cinsi köpek sahiplerine kavuştu. Üretim çiftliğinde kalsalardı para ile satılacak olan köpekler yuvalarını parayla değil sevgiyle buldu.

Çankaya Belediye Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü yetkilisi Nilda Ergür’ün de katıldığı sahiplendirme etkinliğinde yavrular, yeni sahiplerine kavuştu.

24 yavru köpeğin, Pursaklar - Karacaören civarında bulunan ve ruhsatsız olduğu anlaşılan köpek üretim çiftliğinden Orman ve Su İşleri Bakanlığı 9. Bölge Müdürlüğü, Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Altındağ Belediyesi ekiplerince alındığını belirten Çankaya Belediyesi Başkan Yardımcısı Anıl Sevinç, hayvanların kısırlaştırılarak muayene edildiğini söyledi.

Sahiplendirme konusunda hassas davrandıklarını da belirten Sevinç, “Goldenlar için aile seçerken de hassasiyet gösterdik. Barınaktan alınan hayvanlarımızın tekrar sokağa bırakılmaması adına onlara sevgiyi ve bakımı en güzel şekilde verecek aileleri tercih ediyoruz” dedi. Sevinç ayrıca Çankaya Belediyesi Sahipsiz Sokak Hayvanları Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nden sahiplenilen her hayvanın ömür boyu aşı ve tedavi işlemlerinin de Çankaya Belediyesi tarafından yapıldığına dikkat çekti.

Barınaktaki sahiplendirme töreninde bir Şanslı’ya yuvasını açan Emre Bekçioğlu, aile köpeği olarak bilinen Golden Retriever cinsi köpekleri insan canlısı ve sosyal oldukları için tercih ettiğini söyledi. “Şu anda gerçekten çok mutluyum” diyen Bekçioğlu “Daha önce de köpeğimiz oldu. Onlar benim için bir kardeş, bir arkadaş. Köpeğimin adını Badem koyacağım, artık o benim bir numaralı arkadaşım” diye konuştu.

Duygu Gülbağ ise sahiplenme konusuna dikkat çekerek, “Parayla değil, sevginizle bir köpeğe sahip olun” dedi.