215 çifti Büyükşehir Evlendirecek

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 2015 yılında da evliliğe adım atacak çiftlerin mutluluğuna ev sahipliği yapacak. Çeşitli imkansızlıklar nedeniyle düğün masraflarını karşılayamayan, ev eşyası alamayan çiftlere Büyükşehir Belediyesi’nin desteği bu yıl da sürecek.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı bünyesinde gerçekleştirilecek 215 çiftin toplu nikah ve düğün töreni için kayıt başvuruları başladı. 
Büyükşehir Belediyesi tarafından geleneksel hale getirilen düğün organizasyonuyla, her yılın rakamıyla orantılı sayıda çift, yeni hayatlarına başlangıç yapıyor. 

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Büşra Aldoğan, Başkent sınırları içinde yaşayan ve koşulları uyan tüm çiftlerin bu imkandan faydalanabildiğini belirterek, “Hayatlarının en mutlu günlerini unutulmaz kılmak isteyen, ancak maddi durumu düğün yapmaya el vermeyen çiftler için Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl da muhteşem bir organizasyon yapılacak” dedi. 

Geçmiş yıllarda olduğu gibi Başkentli çiftlerin bu yıl da toplu nikah ve düğün organizasyonuna büyük ilgi göstereceğine inandığını ifade eden Aldoğan, başvuruların, 215 sayısına ulaşıncaya kadar devam edeceğini kaydetti. 

MASRAFLAR BÜYÜKŞEHİR’DEN 
Gelin ve damatlıklar da dahil tüm masrafların Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından karşılandığını anlatan Aldoğan, evlilik organizasyonda çiftlere, çeşitli hediyeler de verilerek mutlu günlerine katkı sağlandığını söyledi. 

Büyükşehir Belediyesi’nin sunduğu bu özel ve ayrıcalıklı imkandan faydalanmak isteyen çiftler, “2015 yılı içerisinde nikah yaptığını ya da yapacağını belgeleyen onaylı evlilik beyannamesi, ikametgah, fakirlik belgesi, birer adet fotoğraf ve nüfus cüzdanları fotokopisi” ile Büyükşehir Belediye Binası’nın Hipodrom Caddesi No: 5 Varlık- Yenimahalle adresindeki Halkla İlişkiler Birimi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı bankosuna başvurabilecekler. Çiftler ayrıca 507 15 58 - 507 14 90 telefonlardan organizasyon hakkında bilgi alabilecekler.